Skip to main content

Detail dokumentu

[Loading...]
0 hodnocení čtenářů

Obsah

Zoznam literatúry

Poste restante / Jindřich Mann ; podle německého originálu ... přeložil, přepsal a doplnil Jindřich Mann ; k vydání připravil Joachim Dvořák
Mann, Jindřich, 1948-
Další původce: Mann, Jindřich, 1948-
Další původce: Dvořák, Joachim, 1966-
Nakladatelské údaje: V Praze Labyrint, 2012
Rozsah: 354 s. ; 20 cm
ISBN: 978-80-87260-45-6 :
Resumé: Autobiograficky laděná kniha, která nechává nahlédnout do zákulisí slavné německé spisovatelské rodiny Mannů. Její protagonista a vypravěč v jedné osobě, vnuk Heinricha Manna, v ní líčí svůj typicky středoevropsky spletitý životní příběh, který nepostrádá bizarní, dramatické ani humorné momenty. Leonie, dcera Heinricha Manna, v r. 1933 utíká spolu se svou židovskou matkou do její rodné Prahy. Tam r. 1947 poznává českého prozaika Ludvíka Aškenazyho, o rok později se jim narodí syn Jindřich. Konec Pražského jara přiměje rodinu k odchodu na Západ. Mladý Jindřich se tak ocitá v Berlíně, kde to vře studentskou revoltou, a stává se proti své vůli emigrantem ve třetí generaci. Teprve po r. 1989 se vrací zpět do Prahy, kde se kruh jeho putování pomyslně opět uzavírá.
Poznámky: Na přebalu uvedeno: Přepracovaná verze původního německého textu
Poznámky: Původně vydáno: Reinbek bei Hamburg : Rowohlt, 2007
Poznámky: Ediční poznámka autora
Klíčová slova: německé, autobiografické příběhy, autobiografické vzpomínky, čeští režiséři, čeští scénáristé, čeští překladatelé, Mann, Jindřich, rodina, rodinní příslušníci, Mann (rodina), Československo, Německo, Evropa, 20. stol.

Půjčeno: 5x
Dostupné

Rozpis zväzkov

Lokácia Signatúra Prírastkové číslo Stav
Dospělé oddělení 116197 Dostupné
Lokácia Spolu Nedostupné Absenčne Prezenčne
Dospělé oddělení 1 0 1 0

Diskusia

[Loading...]
Žiadne príspevky
Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.