Skip to main content

Detail dokumentu

[Loading...]
0 hodnocení čtenářů

Obsah

Seznam literatury

Poste restante / Jindřich Mann ; podle německého originálu ... přeložil, přepsal a doplnil Jindřich Mann ; k vydání připravil Joachim Dvořák
Mann, Jindřich, 1948-
Další původce: Mann, Jindřich, 1948-
Další původce: Dvořák, Joachim, 1966-
Nakladatelské údaje: V Praze Labyrint, 2012
Rozsah: 354 s. ; 20 cm
ISBN: 978-80-87260-45-6 :
Resumé: Autobiograficky laděná kniha, která nechává nahlédnout do zákulisí slavné německé spisovatelské rodiny Mannů. Její protagonista a vypravěč v jedné osobě, vnuk Heinricha Manna, v ní líčí svůj typicky středoevropsky spletitý životní příběh, který nepostrádá bizarní, dramatické ani humorné momenty. Leonie, dcera Heinricha Manna, v r. 1933 utíká spolu se svou židovskou matkou do její rodné Prahy. Tam r. 1947 poznává českého prozaika Ludvíka Aškenazyho, o rok později se jim narodí syn Jindřich. Konec Pražského jara přiměje rodinu k odchodu na Západ. Mladý Jindřich se tak ocitá v Berlíně, kde to vře studentskou revoltou, a stává se proti své vůli emigrantem ve třetí generaci. Teprve po r. 1989 se vrací zpět do Prahy, kde se kruh jeho putování pomyslně opět uzavírá.
Poznámky: Na přebalu uvedeno: Přepracovaná verze původního německého textu
Poznámky: Původně vydáno: Reinbek bei Hamburg : Rowohlt, 2007
Poznámky: Ediční poznámka autora
Klíčová slova: německé, autobiografické příběhy, autobiografické vzpomínky, čeští režiséři, čeští scénáristé, čeští překladatelé, Mann, Jindřich, rodina, rodinní příslušníci, Mann (rodina), Československo, Německo, Evropa, 20. stol.
Dostupné

Rozpis svazků

Lokace Signatura Přírůstkové číslo Stav
Dospělé oddělení 116197 Dostupné
Lokace Celkem Nedostupné Absenčně Prezenčně
Dospělé oddělení 1 0 1 0

Diskuze

[Loading...]
Žádné příspěvky
Pro přidávání komentářů se prosím přihlašte.